האם הובלות הן עבודת כפיים והאם מקבלים על זה החזרי מס?

עובדים בתחום ההובלות? מעוניינים לדעת האם גם אתם זכאים להחזרי מס? ריכזנו עבורכם את כל מה שצריך לדעת על החזרי מס לאנשים העוסקים בעבודות כפיים.

 

עבודה בהובלות – עבודת כפיים

עבודה בהובלות הינה עבודה קשה הדורשת שימוש בכוח פיזי רב. מדובר בעבודה בה העובדים נדרשים לסיבולת וכוח, וכן ליכולת להרמת משקלים כבדים, סחיבה וכל זאת תוך נקיטת זהירות. עובדים העוסקים בהובלות עלולים לסבול מבעיות רפואיות רבות כתוצאה מהמאמץ הפיזי הנדרש מהם. ניתן לבדוק האם ישנה זכאות להחזרי מס בשל הוצאות רפואיות כתוצאה מעבודה, אך לא ניתנים החזרי מס במיוחד בשל העובדה שעובד עוסק בעבודת כפיים. יחד עם זאת, בין אם אתם שכירים בתחום או עצמאיים, תוכלו להיות זכאים להחזרי מס לשכירים בעבודת כפיים ככל עובד אחר.

 

החזרי מס – הסבר כללי

החזרי מס מתבצעים כתשלום כספי כהחזר לאזרח אשר שילם מס הכנסה גבוה ממה שהיה צריך לשלם. זאת היות והמדינה גובה את תשלום המס לפי שיעור הכנסות שנתי מראש. בעוד שכיר ישלם מס הכנסה בכל חודש, עצמאי ישלם בתחילת שנה מקדמה למס הכנסה. חישוב תשלום המס בשני המקרים נעשה לפי חישוב הכנסות שנתי משוער. יחד עם זאת, הן בשל שינויים בחיים המזכים בנקודות מס, והן מסיבות חישוב משוער שגוי של הכנסה שנתית, קורה שאזרחים רבים משלמים מס יותר ממה שאמורים לשלם מלכתחילה. לשם כך, מתבצעים החזרי מס לאותם אזרחים. החזרי מס יכולים להתקבל עד שש שנים מתום שנת המס המבוקשת.

 

אני עובד בהובלות, האם אני זכאי להחזרי מס?

יתכן מאוד שכן. אזרחים רבים זכאים להחזרי מס אך אינם יודעים זאת. זאת כאמור בשל העובדה שגביית המס נעשית לפי חישוב עתידי משוער, ועל כן ישנם מקרים רבים של טעויות בחישוב המס הנגבה. על כן, גם אם אתם עובדים בהובלות, יתכן מאוד שתהיו זכאים להחזרי מס. במיוחד אם במהלך השנה האחרונה חלו בחייכם שינויים כמו גירושים, לידה, אבטלה וכו'. שינויים אלו יזכו אתכם בנקודות מס אשר יתבטאו בהחזרי מס. גם אם לא התרחשו שינויים אלו בחייכם, עדיין כדאי לבדוק אודות החזרי מס על מנת שלא לפספס את הכסף שמגיע לכם.

 

איך אדע אם אני זכאי להחזרי מס?

על מנת לדעת האם אתם זכאים להחזרי מס, עליכם להגיש בקשה להחזרי מס למס הכנסה. בפרטי הבקשה יהיה עליכם למלא פרטים אישיים, פרטי עבודה והכנסות מטעם העבודה בהובלות, פרטי הכנסות נוספות אם יש, ולעצמאים גם פרטי הוצאות. לאחר הגשת הבקשה, מס הכנסה בודק האם אתם זכאים להחזרי מס ואם אכן נמצאתם זכאים, תקבלו את כספכם בחזרה. שימו לב כי היות ומדובר בתהליך בקשה מורכב, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ספה גדולה
כללי
איך לבחור ריהוט למרפסת שלא ייהרס בשמש?

הגעתם להחלטה שהגיע הזמן לשדרג את המרפסת? מחפשים ריהוט שיהיה נוח ויפה? חשוב שתזכרו שהריהוט שלכם צפוי להישאר בחוץ במזג אוויר משתנה. במהלך ימי החורף הקרים, הוא עלול להירטב ובמהלך

מיטה זוגית
כללי
5 מוצרים שאתה חייב בחדר השינה שלך:

נכנסתם לדירה חדשה והגיע הזמן לחלק כיף באמת: להפוך את הדירה לבית. החדר אולי הכי חשוב בבית הוא חדר השינה ולפני שאתם מחליטים איך לסדר אותו, מה להכניס החלטנו להכין